Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Natūralioji medicina, vaistinėlė

СRūšiuoti pagal:

Nuo senų laikų žmonės norėjo išlikti jauni ir sveiki, rasti stebuklingą gyvybės eliksyrą. Tačiau alchemikai, užsidarę savo laboratorijose, vietoj to, kad atrastų amžinos jaunystės paslaptį, padarė daug kitų, žmonijai svarbių atradimų, pavyzdžiui, atrado paraką ir fejerverkus. Vis dėlto jie buvo sukūrę ypatingo gėrimo receptą, kurio istorikai ilgą laiką ieškojo.

Gamtiniai filtrai – šiuolaikinė kristaloterapija

Organizme yra 40-45 l įvairių skysčių, nuo kurių judėjimo priklauso mūsų gyvybingumas ir sveikata. Šiam judėjimui sulėtėjus susergama. Ypač daug negalavimų atsiranda dėl vandens trūkumo ar dėl prastos jo kokybės. Tačiau padėtis pagerės, jei pasinaudosime kristaloterapija, kai į vandenį įmerkti tam tikri kristalai tampa gamtiniais filtrais…

Vokiečių biochemikė Johanna Budwig gimė 1908-aisiais metais, o pasaulyje išgarsėjo savo neįprastais vėžio gydymo metodais. Teigiama, kad jos sukurtas mitybos planas padeda ne tik nuo onkologinių ligų, bet ir nuo diabeto, padidėjusio kraujo spaudimo, psoriazės, egzemos, spuogų, artrito, astmos, širdies ir kraujagyslių ligų.

La Trobe universiteto mokslininkai publikavo tyrimą apie kvapiojo tabako žieduose esantį baltymą, puolantį žmogaus vėžines ląsteles ir jas sunaikinantį. Tai gali būti didžiausia ironija: tabakas auginamas tam, kad būtų gaunami vaistai gydyti vėžį, kurį sukelia tabakas.

Selenas yra vienas svarbiausių mikroelementų. Tai reiškia, kad šio mineralo būtina gauti su maistu. Nedidelis seleno kiekis yra nepaprastai naudingas žmogaus organizmui.

Labai dažnai galvojama, kad cukrų pakeitus fruktoze, bus mažiau kenkiama sveikatai. Tačiau ar tai tiesa? Nedideli fruktozės kiekiai, kiek jos gaunama suvalgius vaisių ar daržovių, yra nekenksmingi ir net naudingi, nes padeda organizmui skaidyti gliukozę.

Negalintiems ar nenorintiems vartoti cukraus žmonėms saldikliai – galimybė gyventi visavertį gyvenimą, neatsisakant mėgstamų skonių ir patiekalų. Natūraliais saldikliais cukrų gamindamas patiekalus gali pakeisti kiekvienas norintysis. Tik kokį saldiklį geriausia rinktis.

Parduotuvėse renkantis daržoves ir vaisius dažnai skundžiamės, jog daugelis jų turi daugiau chemikalų nei vitaminų, tačiau pamirštame natūralius būdus, kaip aprūpinti savo organizmą reikalingomis medžiagomis. Kiaulpienės – vienas jų. Tai ne tik puikus būdas paįvairinti meniu, bet ir neįprastas maisto dekoravimo elementas.

Nuo senų laikų pagal ajurvedą geriausia vandenį gerti iš varinių indų. Lietuvoje varį jau seniai pakeitė iš kitų medžiagų pagaminti indai. Populiariausi nerūdijančio plieno, stikliniai, plastikiniai, silikoniniai, keramikiniai ar porcelianiniai. Variniai indai dabar asocijuojasi su antikvariniais gaminiais, perduodamais iš kartos į kartą.

Homeopatija – viena iš alternatyvios medicinos sričių, turinti daug gerbėjų visame pasaulyje, tačiau tuo pačiu ir sulaukianti daug kritikos. Homeopatijos priešininkai nevengia skambių žodžių, tokių kaip „šarlatanizmas“ ir „pseudomokslas“, argumentuodami, jog nėra patikimų lengvai atkartojamų tyrimų, pagrindžiančių homeopatijos veiksmingumą. Nežiūrint to, žmonės ir toliau perka homeopatinius preparatus ir eina pas gydytojus homeopatus. Tad kodėl ši medicinos sritis kuo sėkmingiausiai gyvuoja jau ne vieną šimtmetį, nors kritikų teigimu, visa tai tėra „akių dūmimas“?

1 2 »