Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Gamtos paslaptys

СRūšiuoti pagal:

Mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė į kokia vietas mūsų planetoje daugiausiai trenkia žaibas. Tyrimo rezultatus specialistai paskelbė metiniame Amerikos geofizikų sąjungos susitikime.

Nuo mirtino Saulės vėjo ir žybsnių Žemę saugantis magnetinis laukas intensyviau silpsta jau pastaruosius 6 mėnesius. Apie tai byloja ESA palydovinės sistemos „Swarm“ duomenys. Vis dėlto labiausiai nerimą kelia tai, kad magnetosfera dabar silpsta 10 kartų sparčiau nei manyta iki šiol, informuoja „LiveScience.com“.
Paleobiologai ir geochemikai įminė mįslę, dėl ko prieš 252 milijonus metų įvyko pats didžiausias gyvūnų rūšių išmirimas Žemėje – paslaptingieji žudikai buvo metaną gaminantys mikrobai, rašo „Scientific American“.
Didžiausio pasaulio paukščio išskleistų sparnų ilgis siekė tiek, kiek Jurgio Kairio akrobatinio lėktuvo Su-31 sparnų ilgis, o mūsų laikais Anduose karaliaujantys kondorai už savo protėvius mažesni daugiau nei dvigubai.
Prieš keletą savaičių neįtikėtina istorija įvyko Rusijoje, Irkutsko srityje, Bodaibinsko rajone. Birželio 13-ąją (penktadienį, stojus pilnačiai) naujoje kalnakasybos pramonės objekto šachtoje kalnakasiai rado aukso grynuolį, kuris, kaip paaiškėjo, svėrė 6,66 kg. Negana visų šių šėtoniškų aplinkybių, rastasis grynuolis buvo labai neįprastos formos, ir dėl panašumo į nusmailėjusį klausos organą buvo pakrikštytas "Velnio ausimi".
Akmenžuvė. Nežinia, ar tai taksonomiškai tikslus synanceia genties (angl. – stone fish) pavadinimas. Tačiau tikrai žinoma, kad ši žuvis yra viena pavojingiausių žuvų, nes ji – nuodingiausia jūrų žuvis pasaulyje. Pakaktų tik užlipti ant jos basa koja – ir su gyvybę tektų atsisveikinti. Kaip savo aukas medžioja ši gyva žudymo mašina?
Prieš pusantrų metų pristatėme Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkų tyrimą, tikinusį, jog žuvys skausmo nejaučia. Panašu, kad škotai nebuvo visiškai teisūs.

Milžiniškas vandens „rezervuaras“, tris kartus didesnis už visus Žemės vandenynus, atrastas Žemės gelmėse. Atradimas gali paaiškinti, iš kur mūsų planetoje atsirado vanduo.

Pasak specialistų, Baltijos ekosistema drastiškai keičiasi. Čia didėja metano atsargos, su kurių išsiskyrimu šiandien siejami paslaptingi įvykiai Bermudų trikampyje.

Kas kelia didžiausią grėsmę britų povandeniniams laivams? Priešo laivai ir lėktuvai? Nebūtinai. Pasirodo, įgulai mirtiną pavojų gali sukelti ir vėžiagyviai.

1 2 »